#

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِاللّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنآئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللّهُ اخِرَالْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.   

صفحه اصلی » مجله شماره33 » مقالات
sepidemag| 3475| 1396/06/21

موضوع:جایگاه و کارکرد دعا در حق امام عصر(عج)در زندگی منتظران

نویسنده : محمد مویدی (دانش پژوه مرکز تخصصی مهدویت)

چکیده
فرا رسیدن دوران ظهور از خواسته های به حق اهل بیت بوده و هست لذا آنچه که رسیدن آن دوران را تسهیل کند مورد عنایت آنان می باشد که دعا یکی از این راه هاست.
در منابع شیعی ادعیه فراوانی در ارتباط با امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) وارد شده که نشان می دهد اهل بیت خود به این راه توجه داشته و بر آن اصرار ورزیده اند و هرکس در این مسیر قرار گرفت از این جهت شبیه به آن بزرگواران می شود، دعا برای امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دستور اهل بیت است و عمل کننده به دستور اهل بیت مورد عنایت و لطف حق تعالی است. این عمل سبب نجات منتظر از حسرت در قیامت است. قرار گرفتن در زمره یاران آن حضرت و امکان دیدار حضرت حجت از برکات دعا بر ایشان است. همچنین خلاصی از مشکلات و رنج ها و امان یافتن از فتنه های آخر الزمان را به همراه دارد.
ملائک بر او استغفار می کنند و مصداق کسی است که با زبان خود به یاری اهل بیت پرداخته است

ادعیه و زیارات امام زمان امام زمان (عج) امام مهدی (عج) انتظار دعا دیدار شفا نجات وظایف منتظران ولی عصر یاران

نظرات کاربران


Parameter:752!model&61 -LayoutId:61 LayoutNameالگوی متنی کل

آمار بازدید

بازدید امروز:237

بازدید ماه جاری: 18798

بازید کل:

نظرسنجی

نظر شما در مورد سايت؟