#

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِاللّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنآئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللّهُ اخِرَالْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.   

صفحه اصلی » مجله شماره 40 » مقاله
sepidemag| 1447| 1396/09/23

ظهور؛ طفره یا فرآیند

مؤلف: قدسیه عبداللهی

چکیده

 

در نزد همه منجی باوران، ظهور منجی امری مبارک و پدیده ای حتمی به شمار می‌رود، زیرا نجات از ظلم ها، تاریکی ها و پلیدی ها را در وجود او تعریف می کنند. اما آنچه منشا اختلاف است نوع نگاه به این پدیده است. گروهی آن را اتفاقی و تصادفی و بی ارتباط با بقیه رویدادهای جهان می‌دانند و گروهی نیز آنرا بی ارتباط ندانسته و بین ظهور و دیگر اتفاقات جهان ارتباط قائلند و آن را بی ربط با روند حرکت جهان نمی دانند، اما درصدد تبیین این روند بر نمی آیند و به صورتی طفره گونه به آن می‌نگرند.

ما در این مقاله قصد داریم نشان دهیم دو دیدگاه فوق اشتباه بوده و با تاکید بر نگاه فرآیندی به ظهور، می‌توان روند حرکت جهان را به سمت ظهور تبیین کرد و تصویری از رویدادها و تحولات جهان به سمت ظهور ارائه داد.

کلیدواژه: ظهور، منجی، اتفاق، تصادف، طفره، نگاه فرآیندی.

 

اتفاق امام زمان (عج) امام مهدی (عج) تصادف جهانی شدن رخداد ظهور طفره منجی نگاه فرآیندی ولی عصر

نظرات کاربران


Parameter:955!model&61 -LayoutId:61 LayoutNameالگوی متنی کل

آمار بازدید

بازدید امروز:273

بازدید ماه جاری: 18834

بازید کل:

نظرسنجی

نظر شما در مورد سايت؟